В першу чергу важливі характеристики пряжі і якість в'язки матеріалу з неї. Пряжа ― це нескінченне волокно, з якого в'яжуть рукавички, і яке в свою чергу скрученим з декількох ниток, різних або однакових по товщині і складу.
КЛАС:
7 (7,5) клас ― звичайна щільність в'язання. Як правило, це самі товсті, важкі і грубі рукавиці. Такі рукавички найкраще захищають руки від механічних ушкоджень.
10 клас ― підвищена щільність в'язки, при цьому використовується більш тонка пряжа, ніж для 7 класу в'язки. Такі рукавички добре захищають від різних виробничих забруднень, а також зберігають високу чутливість рук. Найчастіше використовуються для проведення більш тонких робіт (ремонтні майстерні, складальні цехи, лабораторії тощо)
13 клас ― дуже висока щільність в'язання. Рукавички тонкі і дуже міцні, рекомендовані для високоточних робіт.
КІЛЬКІСТЬ НИТОК, з яких скручена пряжа. Впливає на щільність і міцність пов'язаного з них вироби. Досі визначеннями якості робочих рукавичок є терміни "трехнитка", "четырехнитка", "пятинитка". Але раніше вся пряжа виготовлялася з однакових ниток №20 щільністю 50 текс, і відповідно пряжа з 3 ниток мала щільність 150 текс, з 4 ниток ― 200 текс, з 5 ― 250 текс. Зараз рукавички в'яжуть з імпортної пряжі, для виробництва якої використовуються нитки 50, 100 і 150 текс. У підсумку сучасна трехнитка може мати густину, рівну як і "традиційної трехнитке" ― 150 текс, так і "традиційної четырехнитке" ― 200 текс, якщо для її виробництва використовували дві нитки по 50 і одну на 100 текс.
Крім цих характеристик, якість рукавичок можуть визначати: анатомічна форма; облягання руки і відсутність сковування рухів; наявність щільних довгих манжет, що захищають зап'ясті; еластичність; безшовне виконання; здатність матеріалу пропускати повітря запобігає запотіванню рук.
БАВОВНЯНІ РУКАВИЧКИ: Трьох-, чотирьох - і пятинитки, 7 і 10 класу в'язки. Зазвичай з оверлком еластичним обметанным краєм рукавички, з довгою або короткою манжетою зап'ястя. Х/б рукавички оптимальні для роботи з сухими предметами, вони помірно міцні, еластичні, легко стираються. Для додання рукавичкам додаткової міцності в пряжу додають нейлонові нитки.
Чисті 100% х/б рукавички використовуються на склодувних виробництвах і цехах, де виробляється гаряча обробка скла: бавовна не плавиться і не залишає слідів на гарячому склі.
― Перчатки с ПВХ-напылением ― на ладонную часть и пальцы перчаток нанесено покрытие из ПВХ , улучшающее сцепление перчатки с предметами, а также увеличивающее ее прочность и долговечность. Перчатки с рисунком особенно рекомендованы для работы с различными инструментами. Рисунок “Точка” рекомендован для легких и средних условий работы ― ремонтных, нетяжелых погрузочно-разгрузочных, рисунки “Волна” и “Протектор” ― для более тяжелых работ.
― Перчатки с латексным покрытием ― вся ладонная часть и пальцы перчатки покрыты сплошным тонким слоем из ПВХ или синтетического каучука, устойчивого к проколам и истиранию, маслобензостойкого и устойчивого ко многим кислотам и растворителям. Такое покрытие значительно повышает сцепление, увеличивает прочность и долговечность перчатки, а также препятствует ее промоканию. Из минусов ― рука в такой перчатке почти не дышит и поэтому потеет. Рукавички з одинарним або подвійним латексні покриттям рекомендовані для роботи з гладкими і шорсткими поверхнями, і особливо затребувані у важкій промисловості.