ЯК ЗРОБИТИ ЯКІСНИЙ БЕТОН
ЯК ЗМЕНШИТИ ВИТРАТИ НА ВИГОТОВЛЕННЯ І ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ БЕТОНУ
Скільки потрібно води для приготування бетону?
Для того, щоб отримати якісний бетон, важливо правильно розрахувати кількість води. У більшості випадків води додають стільки, щоб суміш стала рухливою і зручною в роботі. Однак для твердіння цементу (реакції гідратації) води потрібно майже вдвічі менше. Надмірна вода, яка не бере участі в гідратації, лише збільшує рухливість, але при цьому знижує щільність та міцність бетону.
Чим більше води в бетоні, тим гірша буде його якість і менша щільність.
ГОЛОВНЕ ПРО БЕТОН
Бетон складається з щебеню, піску, цементу, води та різних добавок. Щебінь та пісок створюють каркас, а цемент, вода та добавки формують цементний клей. Саме цей клей пов'язує частинки заповнювача, перетворюючи їх на міцний штучний камінь.
Цемент вступає в хімічну реакцію з водою (гідратація), утворюючи цементний камінь, який надає бетону міцності та довговічності. Чим вище вміст води в суміші, тим гірша якість бетону, оскільки надмірна вода випаровується, викликаючи усадку та утворення тріщин.
Цемент із водою утворюють цементний клей навколо зерен заповнювача | Цемент вступає у хімічну реакцію з водою, із цементного клею утворюються кристали | Зерна цементу, що кристалізуються, зростаються один з одним і утворюють цементний камінь, який надає бетону необхідну міцність і довговічність |
Тому чим більше води в бетоні, чим вище водоцементне співвідношення, тим більша відстань між окремими частинками цементу, тим менша міцність цементного каменю, тим нижча якість та довговічність бетону.
ЯК МОЖНА ПОВИСИТИ ЯКІСТЬ БЕТОНУ І РОЗЧИНУ
Надлишкова вода замішування істотно знижує міцність бетону і погіршує його якість. Для того, щоб компенсувати цей ефект, зазвичай в бетон додають більше цементу. Однак це не призводить до підвищення міцності. Цементне тісто є відмінним клеєм для заповнювачів (піску, щебеню та ін.), але взяте окремо воно не має високої міцності. Тому коли його багато міцність бетонної чи розчинової суміші загалом знижується.
Правильно в цьому випадку зменшити кількість води за допомогою пластифікатора SikaPlast®-520 або Sika® BV 3M. Це дозволить значно збільшити щільність, а відтак і міцність бетону чи розчину. При цьому його рухливість та зручність роботи з ним зберігається. Використовуючи пластифікатор, важливо не забути використовувати менше, ніж зазвичай кількість води (приблизно на 20%).
Також для зменшення утворення тріщин усадки в ранні терміни ефективне застосування поліпропіленової фібри SikaFiber® PPM-12. Крім того, після початку набору міцності зазвичай через 1 день необхідно забезпечити збереження води в «тілі» бетону, тобто. забезпечити догляд за бетоном мінімум протягом 14 діб.
Суперпластифікатор для бетону та розчинів
Характеристики
- Висока ступінь водозменшення, що дозволяє отримувати бетон з підвищеною щільністю та міцністю.
- Висока рухливість та легкість в обробці бетонної суміші, що значно скорочує витрати на її укладання та ущільнення
- Довге збереження консистенції, що забезпечує стабільність суміші під час робіт.
Застосування
Для виготовлення бетону та розчину з підвищеною міцністю, щільністю, водонепроникністю та морозостійкістю. Ідеально підходить для будівництва будівель та споруд з бетону, включаючи стіни фундаменту, бетонні доріжки, колодязі, водоймища, басейни, вимощення та стяжки підлоги (у тому числі для підлог з підігрівом).
Пластифікуюча добавка для бетону та розчину
Характеристики
- Полегшує укладання та покращує зовнішній вигляд бетонної поверхні.
- Підвищує міцність, щільність, водостійкість та морозостійкість бетону.
- Збільшує час обробки бетону або розчину, забезпечуючи тривале збереження консистенції, особливо в спеку.
Застосування
Підходить для всіх видів робіт з бетоном і розчином, особливо для виготовлення стяжок (включаючи стяжки для підлоги з підігрівом). Оскільки стяжка над теплою підлогою постійно піддається нагріванню та охолодженню, бетон або цементно-піщаний розчин повинен мати високу міцність, щоб уникнути появи тріщин при зміні температур. Також стяжка повинна мати хорошу теплопровідність, щоб тепло рівномірно розподілялося по поверхні, і споживання енергії на обігрів було мінімальним.
Поліпропіленова фібра для бетону та розчину
Характеристики
- Не утворює грудок, легко розподіляється по всій масі бетону або розчину.
- Зменшує кількість тріщин усадок при випаровуванні води.
- Збільшує ударну міцність та стійкість до утворення тріщин.
- Покращує показники зносостійкості.
- Знижує розшарування суміші.
Застосування
Фібра використовується в будівництві для приготування бетону та розчинів з високою стійкістю до утворення тріщин. Вона не замінює робочу арматуру, але суттєво покращує властивості матеріалу.
ПРИКЛАДИ ПОГАНОГО БЕТОНУ
Результати помилок, допущених під час виготовлення бетону
Високий вміст води в бетоні призводить до його низької щільності та міцності. Не щільний, пористий бетон інтенсивно вбирає воду атмосферних опадів, коли температура опускається нижче нуля, вода всередині бетону замерзає, збільшуючись в обсязі і руйнує його зсередини.
Термін експлуатації такого бетону значно менший за нормативний.
Джерело інформації ТОВ "Сіка Україна" www.sika.ua